slo-open twitter profile slo-open facebook profile slo-open youtube profile slo-open instagram profile

ALJAŽ BEDENE IN BLAŽ ROLA V 3. KROGU

Bedenetov nasprotnik, Ukrajinec Illya Marchenko je resda trenutno na 460. mestu lestvice ATP, a je pred slabimi tremi leti zasedal rekordno 49. mesto, potem ko je leta 2016 igral v 4. krogu OP ZDA, tam premagal Nicka Kirgyosa in nato klonil proti Stanu Wawrinki. V obračunu proti najboljšemu slovenskemu igralcu je bil povsem dostojen nasprotnik, celo tako, da je po dobljenem prvem nizu grozil vse do konca drugega. Pri vodstvu Bedeneta s 5:4 je Marchenko  povedel s 40:0, a se je 1. nosilec turnirja Zavarovalnica Sava Slovenia Open sijajno vrnil v igro in v nizih izenačil na 1:1. V tretjem nizu je Ljubljančan hitro stvari postavil na svoje mesto, dvakrat odvzel servis Ukrajincu in zmagal za uvrstitev v 3. krog turnirja. Tekma je trajala kar 2 uri in 36 minut, a Bedene po njej, kljub pozivu za doping kontrolo ni bil ne nervozen še manj utrujen: »To je bila zame precej slaba tekma. Morda ena slabših v tej sezoni. Pripravljen sem dobro, a občutka nisem imel dobrega. Ko sem dobil drugi niz, je bilo precej lažje, kar se je videlo na terenu. Illya ni slab igralec, bil je top 50 in verjetno najtežji med vsemi, ki so bili na razpolago v 2. krogu. Dobro se počutim in, če je potrebno vsako tekmo igrati dve in pol uri, naj bo tako.«

Takoj za Aljažem je na osrednje igrišče stopil 3. nosilec Blaž Rola, ki mu je nasproti stal 34-letni Gruzijec z ruskim potnim listom, Teymuraz Gabashvili. Rahlo nesproščen je Rola začel prvi niz, v katerem je bil en odvzem servisa dovolj za vodstvo z 1:0 v nizih. V drugem je Ptujčan zadržal dober začetni udarec in Gabashvili se je hitro znašel v težavah in v zaostanku. Blaž je rešil štiri brejke nasprotnika, sam pa je izkoristil obe priložnosti in drugi niz končal s 6:2. Rola je bil po tekmi zadovoljen: »V začetku sem imel nekaj metuljčkov v trebuhu, a nato je steklo in dobro sem se počutil. Ohranil sem napadalen slog in nasprotniku je bilo vse težje. Vesel sem, da lahko dobro igram in upam, da bo tako tudi v naslednjem dvoboju. Proti Šetkiću na polno od začetka.«